Позив за одрађивање стручне праксе у Немачкој

На основу склопљеног Уговора о сарадњи између Академије васпитачко медицинских струковних студија и Markischen Kliniken GmbH, Ludenscheid, Немачка, позивају се заинтересовани студенти треће године студија студијског програма Струковна медицинска сестра и Струковни медицински радиолог да се пријаве на мејл info@vmscuprija.edu.rs за одрађивање стручне праксе на Märkische Klinken GmbH, Lüdenscheid, Немачка , током јула и августа 2022. године.

Пријаву и скенирану тражену документацију послати до 04.07.2022.

Услови за пријаву су следећи:

• Сертификат о вакцинацији другом дозом вакцине (Pfizer – BioNTek,  Moderna, AstraZeneca, Johnson &Johnson)
  • Сертификат да студент поседује знање немачког језика минимум ниво Б1
    (провера знања уколико студент не поседује овакав сертификат)
  • Поседовање важећег пасоша

Интервју пријављених кандидата обавиће се у просторијама Школе, а о датуму интервјуа пријављени студенти ће бити накнадно обавештени.

Уколико се пријави већи број кандидата него што је предвиђено, предност ће имати кандидати са већим бројем остварених  ЕСПБ бодова (закључно са редовним јунским испитним роком), односно већим просеком.

Студентима који буду испунили услове обезбеђен је превоз, смештај и храна.