Солидарност студената на делу

Солидарност и емпатију према најугроженијима у току трајања пандемије показали су и студенти Академије васпитачко – медицинских струковних студија, Одсек Ћуприја. Несебичну помоћ својим колегама у Дому здравља Ћуприја приликом вакцинације становништва дале су Ристић Марија, Милетић Љубица, Красић Мина, Живковић Кристина, Стевановић Данијела и Илић Аница.

Професија медицинских радника је захтевно и одговорно звање у редовним околностима, а посебна тежина и хуманост ове струке дошла је до изражаја у доба Covid 19 пандемије.

Година која је иза нас донела је много стреса , брига и исцрпљујући рад за здравствене раднике, али је исто тако подигла свест о њиховој важности и незаменљивој улози у друштву.
Наша установа је поносна на студенте волонтере , као и на све медицинске раднике који су стекли диплому код нас, а који су дали допринос у овим тешким временима.
Захваљујемо се свим студентима који су препознали потребу да својим ангажовањем помогну здравственом систему Ћуприја.